Acasa - Fundația Bucureștii Noi

Misiunea fundației bucureștii noi este aceea de a îmbunătății condițiile de viață a persoanelor care se află în situații de dificultate depășind, pe cât posibil, obstacolele materiale și promovând, unde este posibil, educația care duce la demnitate și permite independența persoanei.

OVERVIEW

The site fundatia-bucurestii-noi.ro presently has a traffic ranking of zero (the smaller the better). We have parsed nineteen pages within the web page fundatia-bucurestii-noi.ro and found seventeen websites referring to fundatia-bucurestii-noi.ro. We have unearthed three social networking accounts linked to fundatia-bucurestii-noi.ro.

FUNDATIA-BUCURESTII-NOI.RO TRAFFIC

The site fundatia-bucurestii-noi.ro is seeing varying amounts of traffic within the past the year.
Traffic for fundatia-bucurestii-noi.ro

Traffic ranking (by month) for fundatia-bucurestii-noi.ro

Traffic ranking by day of the week for fundatia-bucurestii-noi.ro

WHAT DOES FUNDATIA-BUCURESTII-NOI.RO LOOK LIKE?

Desktop Screenshot of fundatia-bucurestii-noi.ro Mobile Screenshot of fundatia-bucurestii-noi.ro Tablet Screenshot of fundatia-bucurestii-noi.ro

FUNDATIA-BUCURESTII-NOI.RO SERVER

We caught that the main page on fundatia-bucurestii-noi.ro took two thousand nine hundred and eighty-seven milliseconds to stream. We identified a SSL certificate, so therefore our parsers consider fundatia-bucurestii-noi.ro secure.
SECURE
176.126.200.11

We discovered that fundatia-bucurestii-noi.ro is weilding the LiteSpeed server.

Acasa - Fundația Bucureștii Noi

DESCRIPTION

PARSED CONTENT

The site states the following, "Uitati ce puteti obtine si vedeti ce puteti oferi." I noticed that the web page said " Direcţioneaza 2 din impozitul pe venit." They also stated " Misiunea Fundației Bucureștii Noi este aceea de a îmbunătății condițiile de viață a persoanelor care se află în situații de dificultate depășind, pe cât posibil, obstacolele materiale și promovând, unde este posibil, educația care duce la demnitate și permite independența persoanei. Sanatate - recuperare fizica - kinetoterapie - sport. Terapie Ocupationala prin Arte Combinate."

SEE MORE WEB PAGES

Fundatia Celibidache Acasa

Final culminant al Masterclass-ului de dirijat Tehnica de dirijat a Maestrului Sergiu Celibidache. Şi acum mai răsună Iaşi-ul după concertul de final de Masterclass, care a avut loc pe 6 octombrie, la Universitatea de Arte George Enescu , Sala Eduard Caudella. Concertul a fost susţinut de absolvenţii Masterclass-ului Internaţional de Dirijat Tehnica de dirijat a Maestrului Sergiu Celibidache, desfăşurat în perioada 30 septembrie 6 octombrie 2013.

Fundaţia Culturală Roşia Montană Susţine protejarea patrimoniului în cadrul unei dezvoltări durabile

Roşia Montană nu aparţine numai unora sau altora, ci întregii ţări, iar patrimoniul său - întregii Europe. Ioan Piso, Preşedintele Fundaţiei Culturale Roşia Montană. În munţii Apuseni, în inima Transilvaniei, o aşezare veche se întinde de-a lungul unei văi de o frumuseţe mirifică, unde fiecare anotimp aduce bucuria vieţii iar oamenii sunt parte din darul oferit de natură. Pentru că este o flacără care menţine vie dorinţa de a tră.

Fundatia Episcopul Grigorie Leu

Miscare pentru Progresul Satului Romanesc - Filiala Suceava. Duminică, 23 ianuarie 2011. Valorificarea datinilor şi obiceiurilor locale din perspectivă comunitară, cu accent pe orientare profesională şi inserare socială;. Realizarea unor materiale documentare, audio şi video, de inventariere a tradiţiilor populare cu accent pe interculturalitate;. Promovarea dialogului intercultural şi interetnic;. Promovarea artei traditionale si a mestesugurilor populare ;.

Fundaţia Culturală Erbiceanu

Rămân de-a pururi toate gândurile omeneşti închinate adevărului, frumosului, eternităţii în general. Stingerea din viață a președintelui de onoare, istoricul Neagu Djuvara. Din punct de vedere adm.

Fundatia Îngeraşul meu

Trofeul Dascalilor, Editia a II-a. Gala Trofeul Dascălilor, 2011. Joi, 24 noiembrie 2011. 8226; să iubeşti fără să fii iubit. 8226; să slujeşti fără să fii preţuit. 8226; să daruieşti fără să ţi se mulţumească. 8226; să crezi deşi nu vezi în faţă. 8226; să vorbeşti de dragul adevarului. 8226; totul să-ţi aparţina dar tu de toate să te lipsești. Prof Adriana Racu - Director Fundaţie.